Jsme vášniví milovníci moře. Setkáváme se s ním každý den a věříme ve výjimečné účinky moře na pokožku.

Všechny mořské ingredience, které pěstujeme, aby pomohly odhalit Vaši přirozenou krásu jsou pěstovány a sklízeny s opravdovým respektem k moři.

LOKÁLNÍ ZDROJE INGREDIENCÍ

Práce a výzkum společnosti PHYTOMER je hluboce zakořeněna v Bretani.

80 % našich účinných látek pochází z Bretaně, regionu na západním pobřeží Francie. Účinné látky jsou vyvíjeny v úzké spolupráci se sítí místních partnerů, mezi něž patří pěstitelé, začínající podniky a výzkumní pracovníci, kteří nám pomáhají zajistit udržitelné a odpovědné postupy sklizně. Naše ingredience získáváme v Bretani díky výjimečné biologické rozmanitosti tohoto regionu. Bretaňské pobřeží o délce 2 700 km se může pochlubit širokou škálou geografického uspořádání a klimatických podmínek, díky nimž je evropským regionem s největší koncentrací mořské biologické rozmanitosti.

Objeve naši historii
Moře Saint-Malo

PRODUKTY PRO ZODPOVĚDNOU PÉČI O PLĚŤ

Naše úcta k moři se projevuje ve všech našich činnostech.

Nejkřehčí a nejohroženější řasy, které používáme, pěstujeme v našich laboratořích, abychom mohli optimalizovat jejich blahodárné kosmetické vlastnosti, aniž bychom je vytěžili z jejich přirozeného prostředí, a zachovali tak mořskou biologickou rozmanitost. Například Jania, červená řasa, která je mimořádně bohatá na vápník. Řasy pěstujeme ve fotobioreaktorech pomocí jedinečného procesu, který náš tým vědců vyvíjel pět let.

Kultivace řas

Ve společnosti PHYTOMER je biodiverzita klíčová.

Řasy, které používáme, jsou pěstovány v chráněné zóně otevřeného moře, abychom zaručili kvalitu našich ingrediencí a zároveň chránili mořské zdroje. To je případ hnědé řasy Weaving Algae, která podporuje zadržování vlhkosti hluboko v pokožce a zabraňuje jejímu vysušování. Od dubna do června se naše řasa Weaving Algae pěstuje na lanech a ručně se sbírá několik kilometrů od pobřeží Saint-Malo.

Řasy Řasy 2

BIOTECHNOLOGICKÉ PROGRAMY

V našich laoratořích kultivujeme mořské prostředí

Společnost PHYTOMER je jednou z mála kosmetických společností na světě, která zvládla mořskou biotechnologii, proces kultivace mořských fytoplanktonů, z nichž se získávají jedinečné přírodní účinné látky, jako je EPS* a mořské cukry, které mají výjimečné kosmetické vlastnosti. Tato špičková technologie, inspirovaná farmaceutickým odvětvím, vylučuje nutnost sklízet z otevřeného moře a zároveň plně využívá obrovský potenciál mořských zdrojů.

*EPS: Exopolysacharidy Poznejte naše laboratoře
Plodiny Plodiny 2 Plodiny 3

Vědci společnosti PHYTOMER jako první na světě kultivovali mořské prostředí v laboratoři, aby zvýšili a posílili jeho regenerační schopnosti pro pokožku. Naši vědci vytvářejí udržitelné, ekologické receptury a dohlížejí na každý krok výrobního procesu, od okamžiku objevení aktivní mořské ingredience až po výrobu finálního produktu.

Antoine Gédouin, Generální ředitel PHYTOMER

EKOLOGICKÁ VÝROBA

Omezujeme náš dopad na životní prostředí

Společnost PHYTOMER používá výrobní metody, které snižují náš dopad na životní prostředí všude, kde je to možné, a to ve všech fázích výroby, včetně:


Udržitelná extrakce účinných látek, žádná rozpouštědla ani chemikálie

Obnovitelné zdroje energie ve výrobním centru

Filtrační zahrady, které čistí vodu z výroby

CERTIFIKACE KVALITY

Celosvětově proslulé svými standardy kvality

Společnost PHYTOMER se při sběru řas řídí přesným postupem pro udržitelnost, aby zachovala a rozvíjela přírodní mořské zdroje. Při výběru zón sběru v oblastech vymezených v rámci soustavy NATURA 2000 (nekontaminované vody, které jsou pravidelně monitorovány) používáme přísné normy. V roce 2012 byla společnost PHYTOMER jako jedna z prvních kosmetických firem oceněna za správný výrobní postup, který splňuje kosmetické normy ISO22716. V každé fázi výroby probíhá přísná kontrola kvality, která zajišťuje bezvadnou kvalitu a úplnou sledovatelnost našich výrobků.

Náš závazek k pleti
Ecovadis 2022

V roce 2022 získala společnost PHYTOMER certifikaci GOLD ECOVADIS. Tato nezávislá certifikační značka potvrzuje naši vynikající úroveň v oblasti sociální a environmentální politiky. Stupeň uznání GOLD ECOVADIS řadí společnost PHYTOMER mezi 5 % nejlépe hodnocených společností ve všech odvětvích. Na tuto certifikaci jsme obzvláště hrdí.

certifikace  1 certifikace 2

KORPORÁTNÍ SPONZORSTVÍ

PHYTOMER je hrdý partner

organizace TIME FOR THE OCEAN

organizace, která podporuje a využívá umělecké projekty k ochraně našich oceánů a pobřeží.


Ze všech projektů TIME FOR THE OCEAN rezonuje projekt SEA ART s projektem PHYTOMER díky svému jemnému, poetickému přístupu ke zvýšení povědomí.


Dokumentární seriál SEA ART režisérky Maud Baignères představuje umělce, kteří jsou úzce spjati se světovými oceány.
MOŘSKÉ UMĚLECKÉ FILMY (SEA ART MOVIES)


JASON DECAIRES TAYLOR

Poetický film, který nás zavede na Lanzarote za podmořskými sochami Jasona deCaires Taylora a jeho zkušenostmi umělce, který se angažuje ve prospěch oceánu.

Objevte

JULIE GAUTIEROVÁ

Podmořská tanečnice Julie Gautierová vypráví o svém zvláštním vztahu k moři a o tom, jak moře posiluje její uměleckou inspiraci.

Objevte

FABRICE HYBER

Umělec Fabrice Hyber zve diváky do srdce své ekologické mise, která je hnací silou jeho tvorby.

Objevte

BIANCA BONDI

Umělkyně Bianca Bondi prezentuje svou lásku k oceánům prostřednictvím poetického a optimistického umění, které vyjadřuje krásu a křehkost mořského ekosystému.

Objevte